تعمیر جک درب پارکینگ

تقریبا بیشتر مردم از درب پارکینگی ریموت دار استفاده می‌کنند. بنابراین  یادگیری روش‌های تعمیر جک درب پارکینگ و سرویس جک پارکینگ یکی از ملزومات به حساب می ‌آید. بنابراین مردم در پی مشکل های به وجود آمده نگران هزینه‌ های تعمیر هستند. به همین جهت قصد داریم در این بخش، راهکارهایی برای شناسایی کردن خرابی جک درب پارکینگ جهت تعمیر جک پارکینگ خود به شما آموزش دهیم. پیدا کردن عیب و تعمیرات جک درب اتوماتیک پارکینگ کار آسانی نیست. برای اینکه عملکرد این درب‌های اتوماتیک به درستی انجام گیرد باید همه اجزا بصورت کاملا هماهنگ با یکدیگر کار کنند تا احتمال بروز خطرات ناگهانی به کمترین حد ممکن برسد. توصیه ما به عنوان تعمیرکار جک درب پارکینگ برای پیشگیری از بروز خرابی یا خطرات ناشی از عملکرد نامناسب جک برقی این است که این کار توسط متخصصین این کار صورت گیرد. اگر مشکل خیلی جدی نبود خودتان به تعمیر جک درب پارکینگ و رفع خرابی آن بپردازید.

نمایندگی تعمیرات جک درب پارکینگ برکا کالا متخصص در زمینه تعمیر جک پارکینگ و سرویس جک درب پارکینگ می باشد. هدف اصلی ما  جلب رضایت و اعتماد مشتریان است و در راستای این هدف بهترین تکنسین های حرفه ای و تجهیزات تخصصی بکار گرفته ایم.

تعمیر جک پارکینگ

 • بررسی ریموت

 • بررسی بازوهای جک

 • بررسی چشمی ها

 • تعمیر و یا تعویص لنگه درب

 • تعمیر برد جک درب پارکینگ

 • تعویض و یا تعمیر انواع قطعات

علت خرابی و تعمیر جک درب پارکینگ

در این قسمت بخش بعضی از علت های خرابی جک درب پارکینگ و همچنین تعمیر آن را توضیح می دهیم:

شکستگی بازوی جک

شکستگی بازوی جک درب پارکینگ و یا خم شدن شفت آن قابل مشاهده است. متاسفانه در این مورد کار زیادی برای رفع مشکل از دستتان بر نمی‌ آید و باید تعمیر جک پارکینگ را به تعمیر کار بسپارید، تا بازوها را جهت تعمیر باز کند.

اگر شکستکی در قسمت ته جک و پایه سر جک رخ داد: اگر شما به جوشکاری وارد باشید می‌توانید خودتان شکستگی را جوش بزنید، در غیر این صورت شما باید کار را به یک جوشکار بسپارید. در گام اول باید خم شدگی و دفرمه شدن پایه ‌های آن را به وسیله ضربه چکش به حالت اول برگردانید. در گام دوم قسمتی از درب که لازم  است جوشکاری شود تمیز کنید. در گام سوم پایه ‌ها را مانند قبل در جای خود جوش بدهید. توجه داشته باشید که حتما پایه‌ ها در جای خودش قرار دهید. در غیر این صورت در زاویه باز شدن درب پارکینگ، مشکل بزرگی به‌ وجود خواهد آمد.

ضربه دیدن درب پارکینگ و مشاهده آثار فرورفتگی در آن

همیشه لازم نیست یکی از قطعات جک خراب شود تا جک درب ورودی به درستی کار نکند، بلکه ضربه خوردن خود درب و از تنظیم خارج شدن آن نیز می تواند باعث ایجاد اختلال در کارکرد جک درب برقی شود. در صورتی که درب ضربه خورد باشد فارغ از میزان آسیب دیدن درب، زمان نسبتا زیادی برای تعمیر آن نیاز است. اگر روی درب پارکینگ، جای ضربه یا تورفتگی مشاهده کردید و جک باز و بسته نشد و یا با صدای بلند و به سختی کار می کند. می‌توان به خرابی گیربکس جک پی برد و باید تعمیرکار، مشکل را حل کند.

خرابی چشمی درب پارکینگ یا شکستگی

بهترین راه متوجه شدن خرابی چشمی این است که دست خود را از جلو چشمی بالا و پایین کنید تا مسیر دید آن را قطع و وصل نمایید، اگر صدای تیک تیک مربوط به قطع و وصل شدن راه چشمی شنیده نشود مشکل از چشمی جک پارکینگی می باشد.

به سرقت رفتن چشمی ها

در صورت سرقت چشمی جک درب پارکینگ، قبل از هر چیزی سیم های مثبت و منفی چشمی به سرقت رفته یا شکسته را از هم جدا کنید و حتما با لنت بپوشانید. سپس به وسیله کلید خلاص کن درب را خلاص کنید و درب را به طور موقت با دست باز و بسته کنید. باید یک چشمی جک درب پارکینگ خریداری و فتوسل درب را نصب کنید.

نفوذ آب به داخل چشمی ها

علت اصلی اکثر خرابی ها نفوذ آب درون چشمی می باشد که به علت عدم آب بندی مناسب و یا کیفیت پایین چشمی درب اتوماتیک اتفاق بیفتد. در این حالت به مدار چشمی ها آسیب جدی رسیده و چشمی جک پارکینگی قابل تعمیر نمی باشد و می بایست تعویض گردد.

کثیف شدن چشمی درب پارکینگ

علت بعدی می تواند به کثیف شدن درب و لنز چشمی مرتبط باشد. به این صورت که ممکن است درب باز شود و بسته نشود و یا گاهی درب به خوبی عمل کند و چند لحظه بعد در بسته نشود. برای رفع این مشکل می توان درب رویی چشمی را جدا کرد و با آب گرم و حتی مواد شوینده آن را کاملا شست و سپس کامل خشک کرد و دوباره سر جای خود نصب نمود.

قطع شدن سیم های چشمی

گاهی اوقات به علت هرز بودن پیچ سوکت یا شکسته شدن سیم ممکن است چشمی کار نکند. در این حالت می بایست چشمی باز شود و اگر قطع شدن سیم از داخل چشمی باشد آن را دوباره وصل کرد.

تعمیر جک پارکینگ

شکسته شدن چشمی ها

در بسیاری از مواقع با شکسته شدن چشمی جک پارکینگی درب از کار می افتد. شکستن در این حالت نیز باید چشمی کاملا عوض شود.

ضربه خوردن برد جک پارکینگ یا مدار کنترل

برای برطرف کردن این کار، قادر به تعمیر جک درب پارکینگ نیستید و تنها کاری که از دستتان بر می‌آید، قطع کردن برق ورودی است تا مانع برق گرفتگی شوید.  سپس با  تعمیرکاران جک درب پارکینگ برکا کالا تماس گرفته تا شکستگی مدار را بررسی و در صورت نیاز مدار جدیدی جایگزین کند.

کد ریموت پاک شده یا باتری ریموت کم یا تمام شده

یکی دیگر از عوامل باز و بسته نشدن درب ورودی پارکینگ عدم عملکرد مناسب ریموت درب می باشد. در این موارد باید قبل از این که سیستم برق و جک‌برقی را بررسی نمایید، باتری‌های ریموت را چک کنید و در صورت نیاز باتری‌ها را تعویض کنید.
سیستم‌های الکترونیکی بسیار حساس میباشند و ممکن است به راحتی آسیب ببینند و به تعمیر نیاز داشته باشند. گاهی‌اوقات علت باز نشدن درب پارکینگ ، چسبیدن دکمه‌های موجود برروی ریموت میباشد که به مدار داخلی می چسبد؛ و این همین امر مانع از باز و بسته شدن درب می‌گردد. اگر ریموت جک برقی پارکینگ شما با مشکل روبرو شده است  جهت تعویض ریموت درب برقی کنترل درب با کارشناسان شرکت برکا کالا در تماس باشید.
در صورت داشتن این مشکل درب باز نمی‌ شود. اگر همه واحد ها ریموت ‌شان کار کند و فقط با ریموت شما درب باز نشود، پس قطعا مشکل از ریموت شما است. در صورتی که LED را چک کردید و کم سو یا روشن نشود، یعنی زمان عوض کردن باتری رسیده است. با تعویض باتری مشکل حل شده و لازم نیست که به ریموت دوباره کد دهید.

سرقت یا گم شدن ریموت ها

معمولا به هنگام خرید جک درب پارکینک دو ریموت در داخل پک آن وجود دارد که یکی ریموت اصلی و دیگری ریموت فابریکی می باشد. درصورت سرقت هر دو ریموت باید بلافاصله نسبت به غیرفعال نمودن آن ریموت اقدام نمود زیرا سارق که ریموت را در اختیار دارد به راحتی می تواند درب را باز کرده و وارد پارکینگ گردد. برای حذف کردن ریموت سرقت شده باید رسیور دستگاه را ریست کرد و ریموت های موجود را مجدد کددهی نمود. درصورت عدم آشنایی با نحوه ریست کردن رسیور و اقدام برای انجام این کار، ممکن است سایر تنظیمات مدارفرمان را تغییر داده و دستگاه غیرفعال گردد.

قطع شدن برق اصلی ورودی مدار کنترل یا قطع شدن برق اصلی ساختمان

علائم این مشکل باز نشدن درب است. هرگاه درب پارکینگ باز نشد باید پس از مشاهده فیزیکی جک، برق را چک کنید. امکان دارد در ساعتی که شما می‌ خواهید درب را باز کنید برق آن منطقه قطع باشد. اگر برق وصل بود باید فیوز مربوط به خروجی جک پارکینگ را بررسی کنید تا از وصل بودن برق ورودی دستگاه مطمئن شوید. در صورتی که برق قطع بود آن را وصل کرده و اگر دوباره فیوز پرید، یعنی سیستم جک پارکینگ اتصالی دارد. پس با تعمیرکار تماس بگیرید.

عدم تنظیم درست جک های دو لنگه پارکینگ

درب های اتوماتیک برای راحتی و امنیت ساختمان هستند بنابراین باید به درستی کار کنند. برای این که این درب ها به درستی کار کنند، باید تنظیم کردن جک های دو لنگه به درستی انجام شود. در صورتی که کوچک ترین بی دقتی در تنظیمات این جک ها صورت بگیرد، ساکنین با مشکلات مختلفی مواجه می شوند که مهم ترین آن هم برخورد کردن دو لنگه درب حین بسته شدن است.

تنظیم بسته شدن جک های دو لنگه اهمیت زیادی دارد و باید دقیقا فاصله زمانی بسته شدن آن ها به درستی تنظیم و اعمال شود. تنظیمات دقیق زمان بسته شدن لنگه های درب اتوماتیک خصوصا برای زمانی اهمیت دارد که قرار است این درب ها به صورت اتوماتیک باز و بسته شوند. در ادامه به نحوه تنظیم بسته شدن جک های دو لنگه می پردازیم.

خرابی جک به دلیل سرمای شدید زمستان

سرمای زمستان می تواند باعث یخ زدن درب اتوماتیک پارکینگ منزل یا محل کار شما و آسیب دیدن آن شود. اما به راحتی می توانید با اعمال نکات بسیار ساده و در عین حال مهم از خرابی قسمت های مختلف درب جلوگیری کنید و در هزینه های اضافی ناشی از خرابی و یا تعمیر جک درب پارکینگ صرفه جویی کنید.

بیشترین مشکلات جک درب پارکینگ 

به صورت کلی مشکلات کلی جک پارکینگ که ممکن است با آن مواجه شویم شامل موارد زیر است:

 1. درب ها با فشردن دکمه ریموت باز یا بسته نمی شوند
 2. درب ها به صورت ناگهانی باز و بسته می شوند
 3. درب به صورت نیمه باز مانده و موتور همچنان کار می کند
 4. درب ها به صورت کامل باز یا بسته نمی شوند
 5. بازو های جک شکسته اند
 6. تنظیمات زمان بندی باز و بسته شدن لنگه های درب پارکینگ به هم ریخته است
 7. تنظیمات مربوط به زمان بسته شدن خودکار درب پارکینگ به هم خورده و درب به صورت خودکار بسته نمی شود
 8. بروز مشکلاتی در سنسور ایمنی درب اتوماتیک
 9. بروز مشکلاتی در برد جک
 10. باز شدن نصف و نیمه بازو های جک
 11. بروز مشکل در سیستم برقی جک
 12. خرابی و بروز مشکل در خازن و استارتر جک
 13. قطع شدن و بروز مشکل در برق ورودی به جک
 14. عدم کاکرد خلاص کن جک در زمان قطع شدن جریان برق

هر یک از این موارد می تواند به دلایل متعددی ایجاد شوند و تنها یک عامل را نمی توان برای بروز هر یک از این مشکلات رایج جک پارکینگ در نظر گرفت.

برای تعمیر جک درب پارکینگ چه مواردی را باید رعایت کنیم؟

در انجام تعمیرات درب اتوماتیک، حضور یک کارشناس یا متخصص ضروری است. به‌خصوص در عیب‌یابی و تعمیر جک درب پارکینگ حتما باید به یک کارشناس خبره مراجعه شود.

درب‌های اتوماتیک که به‌صورت هوشمند و الکترونیکی عمل می‌کنند، ممکن است خراب شده و افراد تصمیم بگیرند جهت شناسایی ایراد و تعمیر درب، خودشان اقدام نمایند. البته این نگرش در عیب‌یابی و تعمیر جک درب پارکینگ نادرست است. افراد ممکن است به علت نا آگاهی از راه‌حل‌های ابتدایی و ساختار جک درب، در عمل تعمیر دچار سردرگمی شوند و در نتیجه به سازوکار درب آسیب وارد کنند؛ بنابراین ما پیشنهاد می‌دهیم که برای عیب‌یابی و رفع مشکل جک درب پارکینگ با متخصص خبره تماس حاصل فرمایید تا با ارائه یک برنامه منظم، مشکل جک را حل نمایند.

از نظر مکانیکی، نیازهای تعمیر و نگهداری یک سیستم درب اتوماتیک بسته به نوع سیستمی که نصب کرده اید بسیار متفاوت خواهد بود. اگر سیستم شما دارای لولاها یا چرخ های بلبرینگ مهر و موم نشده است، باید مطمئن شوید که یاتاقان ها با استفاده از روغن سنگین مانند روغن زنجیر روغن کاری می شوند. این در یک قلع فشار با یک نازل عرضه می شود. تمام سیستم های جک پارکینگ باید به طور دوره ای بررسی شوند تا اطمینان حاصل شود که جک ها با نیروی صحیح باز و بسته می شوند و دستگاه های معکوس کننده به درستی کار می کنند.

سفت کردن همه بست ها نیز مهم است، زیرا ممکن است به مرور زمان به دلیل لرزش و انبساط انقباض ناشی از آب و هوا شل شوند. بعلاوه، سیستم جک های درب پارکینگ باید به طور دوره ای بررسی شود تا مطمئن شود که هیچ آسیب مکانیکی که باعث می شود اپراتور دروازه سخت تر از آنچه که باید کار کند و در نتیجه عمر آن را کوتاه می کند، وجود نداشته است.

تعمیر جک پارکینگ

مواردی که در تعمیر جک پارکینگ باید به آن ها توجه کنیم

 • گوش دادن به صدا و چگونگی باز و بسته شدن درب پارکینگ
 • روغن کاری منظم (به صورت اسپری) درب پارکینگ و قطعات آن
 • سفت کردن پیچ های شل شدهتوجه به غلتک ها و تعویض آنها در صورت نیاز
 • چک کردن سنسور چشمی و سیستم ایمنی درب

خدمات تعمیر جک پارکینگ برکا کالا

تعمیر جک پارکینگ ولنجک

تعمیر جک پارکینگ ولنجک

تعمیر جک درب پارکینگ ولنجک تعمیرات جک درب پارکینگ ولنجک توسط برکا کالا، متخصص در زمینه تعمیر جک پارکینگ و سرویس جک درب پارکینگ می باشد....

ادامه مطلب

تعمیر جک پارکینگ جنت آباد

تعمیر جک پارکینگ جنت آباد

تعمیر جک پارکینگ جنت آباد تعمیرات جک درب پارکینگ جنت آباد توسط برکا کالا، متخصص در زمینه تعمیر جک پارکینگ و سرویس جک درب پارکینگ می باش...

ادامه مطلب

تعمیر جک پارکینگ گیشا

تعمیر جک پارکینگ گیشا

تعمیر جک درب پارکینگ گیشا تعمیرات جک درب پارکینگ گیشا تهران توسط برکا کالا، متخصص در زمینه تعمیر جک پارکینگ و سرویس جک درب پارکینگ می ب...

ادامه مطلب